П`ятниця, 20.09.2019, 05:25
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт вчителя математики Рафальської О. Д.

Наше опитування
Хто частіше відвідує мій сайт?
Всего ответов: 586
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Поради батькам

Кілька корисних порад батькам

1. Добре чи погано йде виховання - про це з упевненістю можна зробити висновок по тому, чи може дитина сказати: "Я щаслива!"
2. Не сподівайтеся занадто на власний приклад, на жаль, тільки дурні приклади заразливі. Приклад, звичайно важливий, але тільки в тому випадку, якщо ви поважаєте свою дитину.
3. Ваша дитина домагається волі від батьків? Отже, у родині щось не в порядку, у гарній родині діти почувають себе вільними, їм й у голову не приходить повставати проти батьків.
4. Ми не хазяї життя своїх дітей, ми не можемо знати їхні долі. Ми не до кінця знаємо, що добре, а що погано для їхнього майбутнього, тому будемо обережніше у всіх рішеннях, які можуть впливати на шлях дитини.
5. Коли ми говоримо з дітьми, ми завжди впевнені в тому, що це і є істина. Але ми не помічаємо, що іноді осоромлюємося в очах своїх дітей. Не бійтеся дитячих сумнівів у вашій правоті.
6. Доглядати за дітьми треба, бездоглядних дітей може підстерегти лихо.
7. Вчиться керувати своєю інтонацією, безпомилкова інтонація може згладити навіть педагогічну помилку.
8. Частіше говоріть дитині головні слова: "Не хвилюйся! Не сумуй! Не бійся! Не рюмсай!".
9. Захищати або не захищати свою дитину від кривдників - одне із самих важких питань виховання, але не залишайте ії одну, якщо почуваєте, що вона скривджена.
10. Іноді діти приймають близько до серця всі шкільні неприємності. Вчіть їх розрізняти, що є важливим, а що не дуже.
11. Якщо діти занадто захоплені комп'ютером: не ходять гуляти й втратили друзів, то комп'ютер повинен... зламатися. Хоча б на 2-3 місяця, поки дитина не прийде в себе. А як же дорослі? Виховання дітей, як мистецтво вимагає жертв.
12. Згадайте, чи давно чули сміх у вашому будинку? Чим частіше сміються діти, тим краще йде виховання.
13. Джон Стейнбек говорив: "Хлопчик стає чоловіком, коли виникає необхідність у чоловіку". Хочете виростити чоловіка -створюйте таку необхідність у будинку.
14. Ви прийшли додому й побачили, що ваш 8-річній син та його гості майже розгромили будинок. Зрозуміло, що злого наміру не було: просто діти грали в прятки, скористаємося цим випадком, щоб сказати: "Нічого, давай прибирати разом".
15. Говоріть дитині: "Людям повинно бути з тобою легко". Не бійтеся повторювати це.
16. Ніколи не докоряйте дитині ні віком: "Ти вже великий!", ні статтю: "А ще хлопчик!", ні шматком хліба: "Ми тебе годуємо, одягаємо".
17. Намагайтеся ні кого не критикувати при дітях. Сьогодні ви скажете дурне про сусіда Миколу Петровича, а завтра діти будуть погано говорити про вас.
18. Саме важке у вихованні - навчити дітей людяності. Хваліть дитину, але частіше хваліть людей у ії присутності.
19. Руссо вважав, що дитина повинна знати: наскільки вона буде гарною з оточуючими, настільки вони будуть із ним гарні.
20. Батьків дратує, коли діти їх не слухаються з першого слова. Навчиться повторювати прохання без роздратування й побачите, як спокійно стане у вашому будинку.
21. Коли ви сварите дитину, не вживайте слів: "Ти завжди", "Ти взагалі", "Вічно ти"... Ваша дитина взагалі й завжди гарна, вона лише сьогодні зробила щось не так, про це й скажіть їй.
22. Є діти, яких не візьмеш ні покаранням, ні добром, але великодушне відношення зрештою врятує їх.
23. Як? Ви ще ставите дитину в кут? Це вже не робить ніхто в Європі. Ви безнадійно відстали від педагогічної моди.
24. Коли дитина виходить із будинку, обов'язково проведіть ії до дверей і скажіть на дорогу: "Не квапся, будь обережний". Це треба повторювати стільки разів, скільки разів дитина виходить із будинку.
25. Говорять: "Як пройде перший день року, так пройде весь рік". Хваліть дитину з ранку до вечора!
26. Вселяйте дитині давно відому формулу психічного здоров'я: "Ти гарний, але не кращий за інших".
27. Скажіть дитині: "Не будь чепурним - у класі не люблять чепурних, не будь грязнулей - у класі не люблять грязнуль. Будь просто акуратним".
28. Звичайно, коли дитина повертається зі школи, ії запитують: "Тебе викликали? А яку оцінку одержав?". Краще запитайте ії: "Що сьогодні було цікавого?".
Вхід на сайт

Пошук
Календар
«  Вересень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30